منسوجات silver sib

نقره به دلیل خواص متعدد در گذشته به عنوان یک محصول صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است و هرروزه به کاربردهای آن افزوده می شود.همچنین فلز نقره به عنوان یک عامل ضد باکتری و ضد عفونی کننده در سراسر جهان شناخته شده و دارای خواص نگهدارنده و ترمیمی است که در مراقبت از زخم ها و قبل از معرفی آنتی بیوتیک های مدرن مورد استفاده قرار گرفته است.[برای اطلاعات بیشتر میتوانید کاتالوگ لباس زیر بهداشتی silver sib را مطالعه نمایید.]
 در دهه های اخیر به دلیل نیاز به یک راه حل ضد باکتری،امن و موثر در البسه ،الیاف نقره به یکی از کاربردی ترین الیاف با ماندگاری بالا در صنعت نساجی و تولید پوشاک مبدل گشته و سبب ایجاد تغییرات چشمگیری در این صنایع شده است.
فناوری استفاده از الیاف نقره در پوشاک در ابتدا تنها در لباسهای نظامی و فضایی مورد استفاده قرار می گرفت.


چرا الیاف نقره؟


باکتری ها و قارچ های در حال رشد در منسوجات سبب تغییر در خواص مکانیکی (تغییر شکل پارچه و همچنین تشکیل لکه ها)،تغییر رنگ پارچه و ایجاد بو (به دلیل تجزیه عرق توسط باکتری ها ) و احتمال بیماری های عفونی ،قارچی و ... خواهند شد.
نقره دارای بالاترین هدایت گرما نسبت به سایر فلزات است(توزیع و ذخیره سازی گرما) و تنظیم کننده دمای بدن است که این امر سبب کاهش رطوبت و عرق خواهد شد.
یون های نقره وارد غشاء باکتری شده و ساختار سلولی آنها را از بین می برند و مانع رشد و تکثیر باکتری ها می شوند.
شرکت سفیران یگانه بازرایابی با در نظر گرفتن خواص فوق العاده نقره و با هدف حفظ و گسترش بهداشت فردی و سلامت جامعه ، تولید و عرضه منسوجات الیاف نقره را آغاز نموده است.
لباس زیر بهداشتی silver sib  برای اولین بار در ایران و تولید شده از الیاف طبیعی نقره و پنبه خالص در شرکت سیب می باشد که نقش مهمی در سلامت بانوان خواهد داشت.
همچنین سارافونهای مخصوص حاملگی این محصول  به دلیل استفاده از بافت الیاف نقره محافظ ورود تششعات و امواج مضر و همچنین جلوگیری از سقط جنین در خانم های باردار و محافظ جنین می باشد.
الیاف نقره استفاده شده در منسوجات silver sib با شستشو جدا نمی شوند و در بازه های زمانی طولانی دارای خواص ضد باکتری،ضد قارچ، ضد حساسیت،ضد بو و ضد امواج و تششعات مضر هستند.
در آینده نزدیک شاهد محصولات جدید شرکت سیب مبتنی بر الیاف نقره خواهید بود.

 

 

تاریخ انتشار   :   1397-04-25