نتورک مارکتینگ و پاسخ به پنج سوال همیشگی

در 27 سالی که در این عرصه فعالیت داشته ام با هزاران سوال مواجه شده ام بهتر است بدانید که نتورک مارکتینگ اغلب یک کسب و کار غلط انداز است. و گاهی اوقات مطرح کردن این سوالات این اجازه را به من داده که کمک کنم افراد درک بهتری ازآن  را داشته باشند.
 از آنجایی که انبوهی از سوالات وجود دارد که ممکن است ذهن هر نتورکر را به خود مشغول کند من پیشنهاد می کنم که این سوالات را با مشاوران  و بالاسری هایتان  در میان بگذارید . قطعا افرادی که یاد می گیرند چگونه به این سوالات پاسخ دهند در این کسب و کار موفق ترند.
در این مقاله 5 سوالی را که اغلب ممکن است با آن روبرو شوید را مطرح  کرده و پاسخ های عمومی به آنها را بررسی می کنیم.

1-آیا این یک کسب و کار هرمی است؟

فعالیت شرکت های هرمی در 50 ایالت غیرقانونی اعلام شده است و کسب و کاری که من به آن مشغول هستم یک بازاریابی شبکه ای قانونیست.
تفاوت اصلی این دو اینجا مشخص می شود که بیزنس های هرمی برای ورود افراد جدید به شبکه خود باید مبلغی را پرداخت کنند اما در این بازاریابی تنها زمانی پرداخت صورت می گیرد که محصولی  به فروش برود، چه به افراد حاضر در شبکه یا مشتری های خارج از آن .
همچنین دربیزنس های هرمی افرادی که در شاخه های بالاتر هستند درآمد غیر قابل مقایسه ای با افراد در رده های پایین تر دارند. اما در بازاریابی شبکه ای همه افراد از شانس برابری برای کسب درآمد برخوردارند.

2-آیا افراد از این شغل کسب درآمد دارند؟

بله، اما این افراد کسانی هستند که مانند یک بیزنس واقعی و کاملا جدی با آن برخورد کرده و هر روز برای آن وقت می گذارند و تلاش می کنند.
پس اگر درآمد قابل توجهی را می خواهید شما به یک تیم از افراد احتیاج دارید که محصولات موجود در نتورک را خرید و فروش کنند.
این شرکت ها زمینه های انجام این کار را برای شما فراهم می کند و بهترین آموزش ها را برای شما در نظر گرفته تا به موفقیت برسید هر لحظه آماده هستند که شما را کمک کنند و سوالاتتان را پاسخگو باشند.
اما در نهایت باید بگویم که موفقیت و شکست شما در این کسب و کار همه و همه به خود شما بستگی دارد.

3-از فروش محصولات لذت می برید؟

اگر نه، این عالیست!
چون لزومی ندارد که شما حتما یک فروشنده خوب باشید تا موفق شوید ، این یک کسب و کار برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است و ابزار های مناسبی در آن وجود دارد که برای ارائه محصولات  و خدمات شرکت  به شما کمک می کند. تمام کاری که باید انجام دهید تشکیل یک تیم از افراد است که به این کسب و کار علاقه نشان می دهند
حال اگر به فروش محصولات علاقه مند هستید باز هم می گویم عالیست! افرادی که به فروش محصولات در این کسب و کار علاقه مند هستند اغلب بهتر از سایرین عمل می کنند.

4-به چقدر زمان احتیاج خواهیم داشت؟

پاسخ این سوال به شما و هدفهایتان بستگی دارد. اگر تنها به چند دلار درآمد در ماه قانع هستید، می توانید 5ساعت یا کمتر در هفته را به انجام این کار اختصاص دهید.اما اگر می خواهید درآمد معقولی داشته و این شغل را به عنوان شغل تمام وقت خود برگزینید،به حداقل 15 ساعت زمان  در هفته نیاز خواهید داشت. خبر خوب این است که راه های بسیاری برای تقسیم این زمان  درمیان افراد در گروهتان در این کسب و کار وجود دارد.

5- آیا باید با خانواده و دوستانم راجع به این بازاریابی شبکه ای صحبت کنم؟

این شغل می تواند تمام زندگیتان را تحت الشعاع قرار دهد افرادی که موفق می شوند از صرف تمام زمان خود برای این کار لذت می برند.
و قطعا شما باید این شغل را به افرادی که به دنبال منفعت های آن هستند معرفی کنید.

 

مترجم: نیلوفر صفره

منبع: www.roadnichols.com 

 

 

 

تاریخ انتشار   :   1397-02-07