چند راه رسیدن به موفقیت در بازاریابی شبکه ای

احتمالا شما تصوراتی را راجع به نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای در ذهن خود دارید. زنان خانه داری که در جمع های خانوادگی یا دوستانه مشغول فروش محصولات نتورک هستند ، و یا یک فروشنده تحت فشار کار زیاد که سعی دارد شما را متقاعد کند که به سادگی می  توانید یک میلیونر شوید تنها اگر خود شما و دوستانتان و نیز دوستان آنها نیز محصولات موجود درشرکت را خرید و فروش کنید. هردوی این تصورات چیزی بیش از واقعیت بازاریابی شبکه ای نیست. می تواند برای شما به عنوان یک سرگرمی یا شغل پاره وقت باشد و یا یک طرح برای ثروتمند شدنتان. همه و همه به شما بستگی دارد.

اما چه چیزی ما را در این صنعت به سوی موفقیت سوق میدهد؟

 راه اول :عاقلانه انتخاب کنید.

شش عنصر کلیدی در هنگام برگزیدن یک فرصت شغلی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید.

1- ثبات:

چقدر این شرکت قدمت دارد؟

2-محصولات و یا خدمات ویژه ای که ارائه میدهد چیست؟

آیا مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است ؟

3-طرح درآمدزایی:

بررسی اینکه چقدر این طرح منصفانه و سخاوتمندانه است حائز اهمیت می باشد.

چند درصد از فروش هر محصول به بازاریابان می رسد؟

به طور کلی درآمد ماهیانه تان را چقدر تخمین می زنید؟

4- یک پارچگی شرکت و مدیریت آن است.

تا حد ممکن تجربه مدیر عامل ، تجربه شرکت در صنعت و بازاریابی شبکه ای و به طور کلی پیشینه آنها را مورد بررسی قرار دهید.

آیا از شهرت خوبی برخوردارند؟

5- حرکت رو به جلو است.

جایگاهی را که شرکت در آن قرار دارد را بررسی کنید. اگر رو به رشد است چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است؟

6- پشتیبانی آموزش و سیستم کسب و کار .

شما ممکن است یک شرکت عالی با مدیریتی بسیار موفق که محصولات متفاوتی را ارائه میدهد و مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و همچنین طرح درآمد زایی منصفانه و عادلانه ای دارد را برای همکاری برگزینید اما اگر چگونگی این کسب و کار و درآمدزایی را نمی دانید همه ی اینها بی فایده است و اینجاست که مشاوران به کمک شما می آیند.

راه دوم:آنچه را که آموزش میبینید تمرین کنید.

برای موفق شدن باید خودتان مایل به یادگیری و تمرین باشید. شرکت های MLM (Multi level marketing) ، بهترین منافع را برای شما در نظر می گیرد بنابراین می خواهند که این سیستم را به شما آموزش دهند تا موفقیت بیشتر شما را ببینند. اگر شما نیز مایل به یادگیری باشید می توانید این سیستم را به خوبی دنبال کنید.

راه سوم :بالاسری ها.

عنوان های متفاوتی را میتوان برای آن استفاده کرد اما اصطلاحا آن را بالاسری می نامند. یعنی افرادی که در جایگاه بالاتری نسبت به شما قرار دارند. آنها چقدر می توانند شما را ساپورت کنند؟ آیا با شما در تماس هستند؟ آیا در برنامه ریزی هایتان شما را همراهی می کنند؟ آیا در موفق شدن شما به اندازه موفقیت خودشان متعهد هستند؟ شما باید قادر باشید با بالاسری هایتان ارتباط برقرار کرده و در هر لحظه که به کمک آنها احتیاج داشتید با آنها تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. "یتیم" اصطلاحی است که ممکن است در نتورک مارکتینگ با آن روبرو شوید. وقتی شخصی وارد این شبکه می شود و فردی که او را معرفی نموده آنقدر درگیر وادر کرن دیگر افراد جدید به شبکه است که فراموش می کند وقتی را برای تعلیم و آموزش افراد تازه وارد بگذارد. این افراد را اصطلاحا یتیم میگویند. شما باید شرایطی را فراهم کنید که حداقل 30 روز برای کمک به افرد تازه وارد در این صنعت زمان بگذارید. با آنها تمرین کرده و آنها را ساپورت کنید دستان آنها را نگه دارید تا زمانی که مطمئن باشند می توانند به تنهایی از پس کارهایشان برآیند. از خودتان بپرسید آیا می خواهید این کار را انجام دهید؟ این شغل احتیاج به برقرار کردن رابطه ای طولانی مدت با آن خواهد داشت تنها معرفی افراد به شبکه نیست بلکه آموزش و رهبری آنها نیز از وظایف شماست.

راه چهارم:استفاده از اینترنت.

افراد در بسیاری از کارهای خود از اینترنت استفاده می کنند و آنرا به عنوان مهمترین ابزار مارکتینگ معرفی می کنند. با استفاده از اینترنت به کار خود سرعت ببخشید اپراتوری برای پاسخگویی خودکار در سایتتان قرار دهید که کاربران را به خوبی هدایت کند.

راه پنجم:از بیزنس خود مراقبت کنید.

از بیزنس و کسب و کار خود مراقبت کنید و برای آن ارزش قائل باشید. این یک کسب و کار است درست مثل اینکه صاحب یک فروشگاه بزرگ هستید باید یک حسابدار برای کار های مالیتان داشته باشید. اگر شما یک کسب و کار تمام وقت را مدیریت می کنید پس بسیار مهم است که تحقیقات خود را قبل از شروع به کار آغاز کنید. تمام وجوه را در نظر بگیرید، چقدر از درآمد خود را باید به مالیات اختصاص دهید؟ بسیار مهم است که تیمی حمایتگر را در کنار خود داشته باشید. من وکلایی را به شما پیشنهاد می کنم که سر و کار زیادی با نتورک مارکتینگ داشته اند چرا که از تمام قوانین و مقررات و نحوه تاثیر آن بر این کسب و کار اطلاع داشته و تجربه خوبی دارند.

راه ششم:شغل روزانه خود را فراموش نکنید.

هرگز شغل تمام وقت خود را رها نکنید مگر اینکه کاملا مطمئن باشید که جایگاه شما در شبکه تثبیت شده و درآمدی که کسب می کنید برابر و یا بیشتر از درآمد فعلیتان است.

 

مترجم: نیلوفر صفره

منبع: www.entrepreneur.com

تاریخ انتشار   :   1397-02-07